Про це йдеться у повідомленні НААН
На переважній частині території країни у метровому шарі ґрунту за зимовим визначення запасів вологи містилося 135-175 мм і більше продуктивної вологи, місцями у західних областях ґрунт перезволожений, в окремих районах південних та східних областей вологозапаси становили від 80 до 120 мм продуктивної вологи. Глибина промерзання ґрунту становить від 1 до 10 см.
«Рослини озимих зернових культур знаходяться у стані зимового спокою, лише місцями у південних областях протягом останнього тижня відмічалося тимчасове відновлення вегетації», — повідомляють в НААН.
За даними Інституту зрошуваного землеробства НААН, на посівах озимого ріпаку у центральних районах Херсонської області внаслідок жорсткої осінньої засухи зберігається зрідженість посівів до 40%. В окремих районах Сумської та Волинської областей відрощування пшениці озимої показало зрідженість слаборозвинених рослин від 11 до 20%. У Волинській області зрідженість 11-20% виявлено у 13% зразків жита озимого.
«У цілому стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний. Разом з тим, плюсові середньодобові температури повітря, а також денні, які перевищують біологічний мінімум, талий ґрунт можуть спровокувати передчасну активізацію певних фізіологічних процесів, зокрема ріст витрат цукрів у рослинах і їх виснаження при виході з зими», — наголошують в академії.
Нагадаємо, за прогнозами осівні площі під сільгоспкультурами залишаться на рівні 2018 року.
agravery.com