В березневому звіті FAS USDA оцінку світового виробництва пшениці у 2018/19 МР зменшили в порівнянні з лютневим прогнозом на 1,7 млн т до 733 млн т, насамперед, через суттєве зменшення оцінок врожаю для Казахстану та Іраку.
Головною несподіванкою стало зниження прогнозу світового споживання пшениці на 5,1 млн т внаслідок скорочення споживання в Індії на 3 млн т до 95 млн т, що поступатиметься навіть минулорічним 95,8 млн т.
Здивувало ринок й збільшення прогнозу експорту пшениці з ЄС на 1 млн т до 23 млн т, хоча поки що темпи експорту значно нижчі за тогорічні.
Оцінку світового імпорту збільшили, передусім завдяки Алжиру та Марокко, які є традиційними покупцями французької пшениці, та Філіппін, проте прогноз імпорту зменшили для ЄС, Мексики, Бангладеш та Венесуели.
Світові кінцеві запаси виросли на 3 млн т до 270,5 млн т, що на 3% поступається рекордному рівню 2018 р.
Напередодні оприлюднення звіту біржові ціни на пшеницю падали, проте в п’ятницю трейдери активізували спекулятивні купівлі, оскільки зрозуміли, що потенціал зниження цін майже вичерпаний.
Трейдери не відреагували на зниження прогнозу експорту та збільшення кінцевих запасів пшениці в США, проте звернули увагу на новий врожай, який буде нижчим за тогорічний.
Травневі ф’ючерси в США виросли:
на 0,46 $/т до 161,48 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 1,19 $/т до 158,27 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.
Подешевшала на 1,38 $/т до 201,81 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.
В ЄС торги у п’ятницю завершилися до оприлюднення звіту USDA, тому реакція ринку стане відома лише сьогодні.
На новинах про гарний стан посівів та збільшення прогнозу виробництва в ЄС травневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на Euronext знизилися на 0,75 €/т до 183,75 €/т або 206,48 $/т.
https://graintrade.com.ua