Від чергового балансу USDA трейдери очікували зменшення споживання кукурудзи на тлі незмінного виробництва.
В порівнянні з лютневим звітом прогноз світового виробництва кукурудзи підвищили на 1,5 млн т завдяки збільшенню врожаю в Індії, тоді як для Аргентини та Бразилії оцінки виробництва залишили на рівні лютого.
Прогноз світового споживання кукурудзи підвищили на 3,15 млн т, при цьому безпосередньо для Китаю – на 3 млн т попри нещодавні заяви експертів про скорочення споживання внаслідок втрат поголів’я від АЧС.
Через збільшення споживання кінцеві запаси кукурудзи зменшаться на 1,25 млн т до 308,5 млн т, що на 10% поступатиметься рівню минулого сезону.
Завдяки збільшенню прогнозу імпорту кукурудзи до ЄС на 0,5 млн т до 21,5 млн т виросла оцінка експорту кукурудзи для України з 28,5 до 29 млн т. Для Аргентини прогноз експорту підвищили з 29 до 30 млн т, що вже з квітня посилить конкуренцію на світових ринках між вітчизняною та аргентинською кукурудзою.
Після обвалу цін у четвер та попри «бичачий» звіт USDA ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго у п’ятницю відновилися до 143,38 $/т на даних про зниження прогнозу експорту кукурудзи з США на 2 млн т та зростання кінцевих запасів на цю кількість, хоча наразі темпи експорту перевищують тогорічні.
Прогноз імпорту сорго та ячменю до Китаю знижено, що призведе до збільшення споживання кукурудзи, проте оцінку імпорту зернової для КНР не змінили.
Україна сподівалась на активізацію попиту на кукурудзу з боку Індії та Китаю, проте ці надії зруйнувало збільшення виробництва Індією.
На тлі зниження світових цін активізувалися південнокорейські переробники, які за останній місяць придбали 2,5 млн т кукурудзи. Логістичні проблеми в США збільшують шанси для української кукурудзи, яка вже перемогла на декількох тендерах, оскільки на відміну від американської не містить гмо, за що переробники готові платити вищу ціну.
Південнокорейська KOCOPIA придбала 60 тис т української кукурудзи без гмо за ціною 207 $/т з поставкою в квітні-травні. Для поставок у вересні покупці пропонували 190-191 $/т CFR, хоча нещодавно за поставки в липні-серпні заплатили 195-196 $/т.
https://graintrade.com.ua