Про це розповів президент Фітосанітарної Асоціації України (ФАУ) Владислав Седик в рамках конференції GRABLI, пише «Агропортал».
«Але ми не будемо мати успіху, якщо не змінимо своє ставлення до фітосанітарних норм. Так, минулий рік приніс хороший урожай кукурудзи, але наявність товару ще не означає, що ти знайдеш на нього покупця. Не можна продати "Жигулі" людині, яка прийшла за "Мерседесом"», — зазначає Владислав Седик.
Експерт вважає, що аграрії займаються питаннями експорту занадто пізно, коли врожай вже зібрано, і тому часто товар не відповідає вимогам країни-імпортера.
«Ось, наприклад, вимоги, які пред'являє Китай в питаннях експорту кукурудзи: рослини повинні проходити перевірки у період вегетації і мати укладення цих перевірок, елеватор, з якого відправляється товар, повинен мати систему доочистки і числиться в системі елеваторів-експортерів. І про це вже пізно думати в липні, ви втрачаєте можливість продати свій товар за кордон», — попереджає Владислав Седик.
За його словами, азіатські країни дуже строго підходять до перевірок зернових вантажів. Місцеві інспектори в Китаї, наприклад, уповноважені розгорнути судно, якщо проби показали наявність карантинних шкідників або хвороб.
Нагадаємо, USDA підвищило прогноз експорту кукурудзи з України.
agravery.com