ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ
ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА АГРАРНОМУ РИНКУ.
(Інформація подається станом на 18 серпня 2011 року)
- Ціна на ячмінь на світових ринках стабілізувалась. На ринку України після невеликого зниження також очікується стабілізація цін. Підвищення цін прогнозується на початку жовтня, що пов’язане з активізацією імпортного попиту зі сторони Саудівської Аравії. У довгостроковій перспективі ріст цін можливий на початку 2012 року, після відміни експортного мита. Попит на ячмінь буде залишатися високим.
- Темпи зростання ціни на пшеницю 1-2 класу дещо знизилися. Ціна зросла на 10-20 грн./т. і досягла 1800-2000 грн./т (в залежності від об’єму партії). Тенденції зростання зберігаються;
- Ціна пшениці 3-4 кл. на внутрішніх елеваторах прогнозується на початку вересня на рівні 1650 грн/т. і користується попитом переважно на внутрішньому ринку;
- Ціна на фуражну пшеницю за попередній тиждень зросла несуттєво і має тенденцію до подальшого невеликого підвищення. Експерти відмічають залежність ціни фуражної пшениці від ціни на кукурудзу. Ціна на фуражну пшеницю матиме тенденцію до зросту до початку надходження кукурудзи нового урожаю (вересень місяць).
- Ціна кукурудзи очікується високою і буде в великій залежності від світового ринку та ринку нафти. Високий попит на кукурудзу очікується в зв’язку з зниженням валового збору кукурудзи в США.
- Ціна на жито є стабільною та обумовлюється внутрішнім попитом..
Для покриття оборотних коштів, як виключення, зернові можна реалізовувати невеликими партіями, а продовольчу пшеницю при можливості потрібно притримати, очікуючи зростання ціни в майбутньому періоді.
- Ціна на ріпак суттєво знизилася приблизно на 200 грн. Середньозважена ціна попиту складає 4500-4600 грн./т на елеваторі. Очікується покращення ціни лише в кінці вересня, після переробки заводами раніше закупленої сировини.
- Ціна на сою нового урожаю складатиметься від обсягу урожаю.
- Вперше надаємо орієнтовну інформацію про насіння соняшника, збирання якого почалося в АР Крим. Прогнозується непоганий урожай цієї культури. Експерти зазначають, що значні причини для зниження цін на соняшник відсутні. Виробники рекомендується зважено підходити до ціноутворення та реалізації насіння.
Інформаційний бюлетень НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ ЩОДО ЦІНОУТВОРЕННЯ НА АГРАРНОМУ РИНКУ видається щочетверга і розміщується на сайтах Аграрного союзу України (www.auu.org.ua), Української аграрної конфедерації (//agroconf.org/) Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Козацький зерновий союз» (www.kzc.org.ua), Консалтингової Агенції ААА (www.aaa-agro.com), а також друкуватимуться у «Біржовому віснику» Київської агропромислової біржі «Київагропромбіржа» і всеукраїнській діловій газеті «Аграрний тиждень. Україна».
Джерело: Аграрний союз України