Таку думку висловила глава Всеукраїнської асоціації з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» Олена Куликова в коментарі УНН.
«Представники Мінекономіки та служба, яка ініціювала скасування книги скарг, говорять про те, що споживач може користуватися великою кількістю онлайн-ресурсів, залишати відгуки в інтернеті, але ми говоримо про те, що значна частина населення — це люди похилого віку, які не мають смартфонів і не вміють залишати відгуки в інтернеті, вони по суті, позбавлені можливості залишати коментарі та писати, що їх права порушені в кафе, ресторані, магазині і так далі», — зазначила експерт.
За її словами, книга скарг і пропозицій не є панацеєю боротьби з неякісним обслуговуванням та іншими порушеннями прав споживачів. Вона дозволяла керівникові отримати адекватну інформацію про рівень обслуговування в його закладі від його кінцевих споживачів і швидко відреагувати.
При цьому вона додала, що молоді люди, в свою чергу, рідко залишають відгуки про неякісне обслуговування де б то не було, а «голосують» ногами — тобто перестають відвідувати такий заклад.
Нагадаємо, Кабінет міністрів в середу скасував обов'язковість ведення книги скарг і пропозицій в Україні. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 6 березня.
agravery.com