Питання, які розглядалися:
Незважаючи на гостру дискусію, сторони дійшли згоди стосовно усіх питань. За результатами переговорів ВАР готує проекти рішень.
У дискусії, крім керівника міністерства, взяли участь заступник директора департаменту аграрної политики та сільського господарства Олена Альшанова, начальник відділу удосконалення земельних відносин та Державного земельного кадастру департаменту аграрної политики та сільського господарства Світлана Руденко, заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Краснолуцький. З боку Всеукраїнської аграрної ассоціації були присутні голова ВАР Андрій Дикун та його заступники Михайло Соколів і Денис Марчук, юрист із земельних питань ВАР Вікторія Кіпріянова та аграрії-учасники ВАР.
Розпочали дискусію з питання процедури торгів. Вікторія Кіпріянова навела приклади порушень у цьому напрямку: спочатку торги зриваються, а після їх закінчення, тендери «виграють» ті, хто не брав участь, за цінами набагато нижчими, ніж ті, що пропонувалися учасниками. Друга поширена проблема — програма Мін'юсту і Держгеокадастру для проведення електронних аукціонів «Сетам» не дозволяє учаснику підвищити ставку більш ніж на 12 відсотків.
«Вже зараз є безліч випадків, коли підприємства оскаржують результати торгів. Щоб подібного не повторювалось, ми запропонували притягнути винних до відповідальності. Якщо порушники побачать, що несуть відповідальність, подібних ситуацій вже не буде. Не можна проводити торги, якщо система дає збої», — підкреслив Михайло Соколов.
Олександр Краснолуцький у відповідь на дане зауваження зазначив, що у Держгеокадастрі будуть розбиратися і з порушеннями при проведенні традиційних торгів, і з работою програми.
Також під час зустрічі наводилися приклади того, як аграріям необґрунтовано відмовляли в поновленні договорів оренди землі. Вказано було також про випадки збільшення в односторонньому порядку відсоткової ставки орендної плати. У відповідь на виправдання заступника голови Держгеокадастру Андрій Дикун звернув увагу останнього, що немає жодного рішення Верховного суду на користь органів Держгеокадастру.
Представники ВАР наводили приклади того, як депутати місцевих рад звертаються до поліції для притягнення до відповідальності керівників управлінь Держгеокадастру за те, що учасників торгів про них не попереджають, а тендери дістаються «обраним» за «вигідними» цінами.
Наприкінці дискусія торкнулась проблем, пов`язаних з нормативно-грошовою оцінкою землі і її відображенням в Держгеокадастрі. За словами Вікторії Кіпріянової, після проведення нормативно-грошової оцінки погіршилися відносини між пайовиками та аграріями. Адже пайовики не розуміють, чому однакові ділянки мають різну вартість. Ольга Трофімцева у відповідь наголосила, що ця проблема потребує додаткового розгляду, та пообіцяла підготовати окрему дискусію з даного питання.
Розмова між посадовцями та представниками ВАР закінчилася обговоренням умов, в яких працюють аграрії в профронтовій зоні та якої підтримки вони потребують і що держава взагалі може для них зробити.
Прес-служба ВАР
Джерело: Pigua.info