3 червня 2019 року у Харкові на базі кафедри ветеринарно-санітарної експертизи та судової ветеринарної медицини Харківської державної зооветеринарної академії відбувся семінар, організатором якого виступила Південна регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.
Участь у заході взяли представники Харківської державної зооветеринарної академії регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, Південної регіональної служби держветсанконтролю. У якості модератора та спікера заходу виступив перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби Ігор Лоцкін.
Під час зустрічі учасники обговорили питання проведення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин під час їх ввезення (пересилання) на митну територію України, в частині відбору зразків для лабораторних досліджень (випробувань). Також вони розглянули умови застосування та виконання на практиці норм встановлених рядом нормативно – правових актів, які в свою чергу визначають порядок та умови відбору зразків.
Учасникам були презентовані та деталізовані практичні аспекти проведення відбору зразків харчових продуктів для цілей державного контролю на кордоні, надані роз’яснення умов відбору, порядок формування відібраних проб та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторій.
Особливу увагу було приділено практичним моментам реалізації принципу «єдиного вікна» із застосуванням відповідної електронної системи, під час здійснення ветеринарно-санітарного контролю та державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин (харчовий контроль).
Учасники заходу обговорили правильність прийняття рішень за допомогою електронної системи в залежності від різних умов поводження з вантажем.
Окремим питанням представлено порядок та умови проведення харчового контролю в умовах дії митних режимів, відмінних від звичайного імпорту, таких як реімпорт, тимчасове ввезення та переробка на митній території України.