У рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019» представники Мінагрополітики, ветеринарної медицини та представники галузі свинарства провели круглий стіл «АГРО 4:0 Стан і перспективи тваринництва». Основну увагу учасники зустрічі зосередили актуальним питанням розвитку свинарства в Україні.
Від Міністерства аграрної політики та продовольства України участь у круглому столі взяла заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Олена Альшанова. Держпродспоживслужбу представили директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль та начальник Управління здоров'я та благополуччя тварин Микола Сонько. Також в дискусії взяв участь директор ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» Ігор Клименок.
Учасники зустрічі проаналізували епізоотичну ситуацію в країні щодо африканської чуми свиней та окреслили спільні дії щодо досягнення позитивних результатів на шляху скорочення динаміки поширення цього захворювання.
Також представники галузі свинарства були ознайомлені з останніми новаціями в питаннях здійснення ідентифікації та реєстрації тварин. Зокрема, було поінформовано про прийняті зміни до порядку ідентифікації та реєстрації ВРХ та порядку оформлення і видачі паспорта ВРХ – наказ Мінагрополітики від 28 березня 2019 року № 163 «Про затвердження змін до Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби», пройшов державну реєстрацію та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2019 року за № 410/33381. Відповідно до зазначеного документа змінені: бланк реєстраційної картки господарства, бланк реєстраційної картки ВРХ, вигляд зразка бирки для ідентифікації та реєстрації ВРХ та бланк відомості переміщення тварин.
Також увага учасників круглого столу була акцентована на програмному продукті «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів», який зараз впроваджується в Україні з метою забезпечення належного державного контролю за наданням адміністративних послуг, зменшення помилок при оформленні ветеринарних документів, зниження рівня їх підробки та фальсифікації, а також перевірки достовірності даних, які є підставами для видачі таких документів.
Сторони домовилися про подальший обмін думками, плідну співпрацю та конструктивний діалог.