Про це повідомляє east-fruit.com.
Так, на сьогоднішній день херсонські фермери готові відвантажувати продукцію в діапазоні 5,5-6,5 грн/кг, в той час як в кінці минулого тижня основні продажі велися в межах 6-7 грн/кг.
Фахівці проекту виділяють 3 основні причини нової хвилі зниження цін на цибулю в Україні.
По-перше, в результаті розширення площ в комерційних господарствах в 2019 році, пропозиція цибулі в нинішньому сезоні може істотно перевищити показники минулого року, якщо найближчим часом не відбудеться серйозних природних катаклізмів.
«Другою причиною нинішнього зниження цін в сегменті цибулі виступили саме сприятливі погодні умови. Вегетація рослин в основних регіонах виробництва проходить стабільно, а фермери поступово нарощують темпи збирання ярого ріпчастої цибулі, що призводить до зростання пропозиції продукції на ринку», — коментують аналітики.
Третя причина встановлення негативної цінової динаміки на ринку цибулі в Україні - призупинення експорту продукції в Польщу. Протягом вже досить тривалого часу в нинішньому сезоні український цибулю користувався високим попитом з боку польських імпортерів через ідеального співвідношення якісних і цінових показників.
Крім того, з початку ж поточного тижня в Польщі з активізацією збирання врожаю збільшилася пропозиція цибулі з місцевих господарств, що істотно послабило навантаження на ринку, і декларовані українськими постачальниками ціни вже не влаштовували покупця.
Експерти не виключають, що нинішні встановлені тенденції на ринку цибулі в Україні можуть зміцниться, і вже найближчим часом ціни на цибулю можуть стати нижче торішніх показників, оскільки в цей же відрізок минулого сезону оптові продажі велися в діапазоні 3,6-4 грн/кг.
Нагадаємо, попит на українську цибулю в ЄС спровокував зростання ціни в Україні.
agravery.com