15-16 серпня 2019 року у Запоріжжі відбувся Всеукраїнський семінар-нарада на тему: «Результати реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти та ГМО у відкритих системах за І півріччя 2019 року та визначення основних завдань».
Участь у нараді взяли керівники Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, представники управлінь фітосанітарної безпеки головних управлінь Держпродспоживслужби областей, державних установ “Центральна фітосанітарна лабораторія” та обласних фітосанітарних лабораторій.
З вітальним словом перед учасниками заходу виступив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва - Головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко та перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Ольга Сівова.
Одним із ключових питань семінару стало обговорення реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин з урахуванням змін чинного законодавства.
Під час наради фітосанітарні інспектори детально розглянули особливості проведення заходів державного нагляду (контролю) у сферах захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО та порядок планування заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.
Також в ході семінару обсудили практичні аспекти застосування нових форм уніфікованих актів при здійсненні державного нагляду (контролю) у сфері карантину рослин.
Особливу увагу учасники заходу звернули на здійснення фітосанітарних процедур у сфері карантину рослин (при вивезенні об’єктів регулювання карантинної зони; встановлення та/або підтримання статусу виробничих ділянок, вільних від регульованих шкідливий організмів, позбавлення такого статусу та вивезення об’єктів регулювання з таких ділянок; проведення обстежень місць вирощування рослин та місць зберігання об’єктів регулювання для подальшого експорту до КНР).
Представники регіональних фітосанітарних лабораторій поділились досвідом щодо проведення акредитації згідно з ДСТУ ІБО/ІЕС 17025:2006/2017 “Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій” та перспектив розвитку.
Також учасники семінару відвідали ДУ “Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія” та ознайомилися з фітосанітарним станом посівів Запорізького району.