Команда президента очікує, що експерти і суспільство проведуть обговорення моделі земельного ринку до вересня. Таку інформацію озвучив радник заступника голови офісу президента Д.Малюська, повідомляє Agrarnik.
Для старту земельного ринку в нашій країні з 2020 р потрібно прийняти проект закону про боротьбу з рейдерством і забезпечити доступність фінансування всіх учасників ринку.
"Ми хотіли б почути думки суспільства. Ми сформували кілька умов, необхідних для оптимальної роботи земельного ринку. Це боротьба з рейдерськими захопленнями. Мін'юст уже вводить заходи протидії рейдерству. До того ж необхідний інститут, що забезпечує всім бажаючим отримати ділянку землі доступ до кредитів. У нас є ідея взаємодії зі Світовим банком ", - зазначив Д.Малюська.
Експерт уточнив, що проект закону необхідно прийняти до кінця року, щоб земельний ринок запрацював на 100% влітку 2020 р
"Буде складний рік старанної роботи, щоб земельна реформа правильно запрацювала. Необхідно провести підготовчу роботу, не зроблену в минулі роки", - зазначив експерт.
Д.Малюська підкреслив, що зараз в команді В.Зеленського не бачать аргументів, чому земельний ринок не варто відкривати для юросіб. У команді вважають, що відкриття земельного ринку простимулює зростання економіки України.
Скасування заборони на продаж с / г земель - це один з пунктів на порядку денному для нового парламенту і президента.
Унаслідок мораторію землевласники не можуть розпоряджатися власністю, продати земельну ділянку або отримати повну ціну від оренди. Що спровокувало активізацію тіньового ринку і поява корупції.
Більш 1,5 млн власників землі за час дії земельного мораторію померли і не скористалися правом розпорядження землею.
Юристи пояснюють, що право власності захищене ст.1 Протоколу до Євроконвенції про захист людських прав і свобод. Експерти переконані, що заборона продажу землі порушує дану статтю, а також нагадали, що в минулому році ЄСПЛ зобов'язав Україну здійснити лібералізацію законодавства і зняти мораторій на продаж с / г земель, і в 2018 р Верховна Рада продовжила мораторій до 2020 р.
Нагадаємо, що глова АТУ Ірина Паламар озвучила передумови, які повинні бути виконані для відкриття ринку землі.
Джерело: Usba.com.ua