30 серпня у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Житомирській області спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства провели семінар-нараду з питань готовності навчальних закладів до нового навчального року.
У семінар-нараді взяли участь начальник Головного управління Олександр Шпита, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Світлана Кончаківська, керівники відділів, головні спеціалісти та фахівці районних і міських управлінь області.
У ході наради фахівці провели аналіз проведення літньої кампанії з оздоровлення та відпочинку дітей, розглянули проблемні питання державного нагляду за готовністю навчальних закладів області до нового навчального року та обговорювали пропозиції щодо їх розв’язання.
За оперативними даними в області станом на 1 вересня 2019 року планують розпочати свою діяльність 1350 навчальних закладів, у тому числі 620 закладів дошкільної освіти, 686 закладів середньої освіти, 44 заклади професійно-технічної освіти та вищої освіти I-II ст. акредитації.
Фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у обстеженнях 634 навчальних закладів, у 549 закладах було виявлено порушення вимог діючого санітарного законодавства, що складає 87%.
Загалом з метою забезпечення санепідблагополуччя у навчальних закладах області в ході перевірки готовності закладів до нового 2019-2020 навчального року фахівці Держпропоживслужби Житомирської області провели 37 нарад та 8 семінарів. Керівникам навчальних закладів направлено 131 припис щодо усунення недоліків, а до органів місцевого самоврядування підготовлено та направлено 28 інформаційних листів з пропозиціями щодо усуненню виявлених порушень.
У ході наради учасники проаналізували санепідситуацію зі спалахів гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь, що склалась у Житомирській області впродовж 8 місяців 2019 року. Фахівці обговорили стан організації санітарно-епідеміологічних розслідувань спалахів, причини їх виникнення та розглянули механізми ефективної взаємодії фахівців.
На завершення заходу учасники обговорили питання виконання бюджетної програми «Щодо проведення лабораторних досліджень у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства» та наглядно продемонстровано основні принципи роботи у Інтегрованій автоматизованій системі (ІАС).