У цю осінню пору, коли на небі мерехтять зорі й Софіївський парк вкривається золотом листу, щедра уманська земля традиційно приймає заключний етап та гала-концерт Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики України “Софіївські зорі”.
Фестиваль започатковано у 2001 році Мінагрополітики на базі найстарішого навчального закладу України – Уманської державної аграрної академії (нині - Уманський державний аграрний університет). Народжений у славнозвісному дендропарку “Софіївка”, фестиваль вже вшосте поспіль відкриє нові самодіяльні таланти. Згідно з Положенням фестиваль проходить у чотири етапи: І етап – в аграрному вищому навчальному закладі (лютий – березень); ІІ етап – обласний – у базовому аграрному вищому навчальному закладі за визначенням Центрального організаційного комітету (квітень); ІІІ етап – регіональний – у базовому аграрному вищому навчальному закладі за визначенням Центрального організаційного комітету з нагородженням та відзначенням учасників (травень-червень); ІV етап – заключний,Умань.
Мета фестивалю - активізація і популяризація творчої діяльності колективів аматорського мистецтва, підвищення рівня виховної роботи, формування художньо-естетичних смаків, сприяння розвитку творчої особистості та індивідуальності, широка пропаганда і подальший розвиток кращих зразків українського мистецтва. Участь у заході мають право брати студенти, аспіранти, педагогічні, науково-педагогічні та інші працівники аграрних вищих навчальних закладів, але перевага віддається студентству. протягом року в фестивальних заходах взяли участь майже 80 тис. учасників. На ІІІ (регіональному) етапі для участі у заключному етапі відібрано 63 кращі аматорські колективи й виконавці із 31 вищого навчального закладу Мінагрополітики.
5-6 жовтня в Умані відбудеться конкурс аматорських колективів у фольклорно-етнографічному жанрі у піджанрах – народна хореографія, солоспів, музикування, гуртовий спів (вокальні ансамблі), ансамблі пісні і танцю, народні оркестри, народні обряди і звичаї. У заключному гала-концерті візьмуть участь переможці цьогорічного фестивалю та кращі аматорські колективи минулих років – гості фестивалю.
Організатори фестивалю спрямували свої зусилля на виховання національної самосвідомості у студентської молоді, зміцнення творчих контактів з провідними митцями, підвищення уваги місцевих органів виконавчої влади до проблем культури, мистецтва і розвитку творчої особистості.
За шість років фестиваль підтвердив свою важливість, своє право на існування, має прихильників і друзів серед знаних українських митців та особистостей. Високий професіоналізм головного режисера фестивалю Василя Вовкуна та його команди є невід’ємною складовою успіху фестивалю.
Тож є надія, що і цієї осені в Умані засвітяться нові «Софіївські зорі».
Навчально-методичний центр МiнАП