В Європі, цей напрямок приносить фермерам до 70% доходів. Багато власників відокремлюють сільський туризм в окремий бізнес. Експерти ЄС підрахували, що ліжко-місце може «заробити» фермерам стільки ж, як і одна корова.
Туристи, які втомилися від пішохідних прогулянок по європейським бруківкам або від лежання на пляжах – або просто ті, хто хочуть урізноманітнити туристичну рутину, – відправляються в села, на ферми, плантації. У зовсім інший світ, де відпочивають наодинці з природою, чистим повітрям, взаємодіють з тваринами і вчаться новому.
National Geographic Traveler Awards навіть виділили номінацію «Агротуризм». Перше місце в рейтингу минулого року зайняла Білорусь. У цій країні зараз зареєстровано 2 263 агросадиби. Далі в рейтингу кращих країн для агротуризму знаходиться Італія і Франція.
В Україні цей напрям теж розвивається. Наприклад, торгова мережа Silpo запустила проект «Агромандрі». Це гід по фермам України, в рамках якого учасники зможуть на час зануритися в сільську життя, відпочити і попрацювати на фермах, подивитися, як виробляються продукти, які потім виявляються на полицях супермаркетів.
Є ще хутір зеленого туризму «Вороняча Слобідка» в с. Мелихівка, Харківської області. Крім відпочинку там можна поласувати і придбати органічні продукти, вони їх самі вирощують на сертифікованих полях.
В Україні величезні перспективи розвитку агротуризму. У селах і невеликих містах у нас активно розвивається фермерство, а ще наша країна багата кліматичними і природними зонами. Тільки для розвиненого сільського туризму необхідні налагоджена логістика і хороші дороги, адже часто ферми і господарства знаходяться на віддалі від великих міст і зручних розв’язок.
Італія вважається першопрохідцем в агротуризм. Популярністю користується збір оливок в Тоскані. На Майорці можна відпочити в апельсинових гаях, в Каліфорнії – погостювати на одній із сімейних ферм або на ранчо, а в Гренаді – побувати на плантаціях какао.
В Україні є все для агротуризму. Озера, річки і море для любителів риболовлі. Виноробство прекрасно розвинене на Півдні. А як чудово в Карпатах? Там можна знайти і нові стилізовані садиби, і будиночки, яким дійсно вже кілька століть. Тут рай для любителів ходити в гірські походи, збирати гриби і ягоди або ж провести день у гірської річки.
ІЦ УАК за матеріалами Agrosphera
agroconf.org