У квітні стартував проект «Агрошкола», започаткований Групою Агротрейд для студентів і випускників аграрних навчальних закладів. Суть «Агрошколи» - в навчанні з можливістю подальшого працевлаштування найталановитіших випускників.
В рамках проекту студенти спочатку навчаються у передових фахівців галузі, після чого проводиться тестування і відбір на оплачувану практику. Під час практики, яка проходить на підприємствах Групи під керівництвом співробітників Агротрейд, студенти забезпечуються харчуванням і житлом. У фінальній частині програми навчання найздібніші зараховуються до штату Групи, а решта – в кадровий резерв.
Теоретична частина навчання проходила в Харкові з 1 по 3 квітня, а вже 11 квітня стартує двомісячна практика.
Директор департаменту персоналу Групи Агротрейд Юлія Єфімова відзначає, що навчання – це інвестиції, від яких компанія виграє в довгостроковій перспективі. «Кадровий голод призвів до ситуації, коли йде безперервна боротьба за таланти. Агрокомпанії мають можливість платити хороші зарплати, але наші потреби у фахівцях не можуть бути задоволені через низький рівень підготовки випускників навчальними закладами. Ми проводили тестування випускників аграрних вишів та училищ, щоб визначити, наскільки їхні знання відповідають нашим вимогам, і з'ясували, що рівень відповідності – 45-65%. Беручи до уваги, що молодь має сильну мотивацію працювати з передовими технологіями, які ми застосовуємо, а освіта відстає в цій частині, ми вибрали для себе стратегію безперервного навчання і підготовки кадрового резерву, починаючи зі студентської лави», – каже вона.
Питання роботи з молоддю полягає не тільки в навчанні, а й в утриманні її в компанії, додає Єфімова. «Ми розробили програму кар'єрного зростання і програму лояльності, щоб навчені співробітники були зацікавлені залишатися в компанії і приносити віддачу від вкладених у них сил і засобів», – підкреслює вона.
Компанія не ставила за мету віднайти велику кількість учнів: цикл лекцій прослухали 12 чоловік з областей, де працюють підприємства Групи. З числа тих, хто подав заявки на навчання в «Агрошколі», співробітники департаменту персоналу відібрали молодих людей з найвищим рівнем мотивації. На заняттях їм розповіли про особливості роботи з культурами, які вирощує холдинг, навчили азам роботи з системою Cropio.
8 і 9 квітня – тестування для перевірки засвоєних знань. Ті, хто набрав найбільшу кількість балів, продовжать навчання в господарствах холдингу, повідомляє головний агроном Групи Агротрейд Олександр Овсяник. «Ми не випадково обрали для практики час посівної кампанії – дуже важливий і відповідальний період, коли агрономи-початківці зможуть навчитися багато чому», – додає фахівець.
Студент «Агрошколи» Олександр Передерій (випускник Полтавської державної аграрної академії) зазначає, що лекції агрономів-практиків вигідно відрізняються від подачі матеріалу в виші. «Зібрано все найголовніше, все чітко структуровано. Нам розповіли, які саме засоби застосовувати від хвороб і шкідників, як розраховувати. В академії нам давали в основному теорію, практичних знань було недостатньо, зокрема про ЗЗР», – поділився враженнями студент.
Група АГРОТРЕЙД