14 листопада закінчилися навчання з підвищення професійної кваліфікації, організовані Держпродспоживслужбою спільно з Національним Університетом біоресурсів і природокористування України (НУБіПУ) та Львівським національним аграрним університетом (ЛНАУ) для представників управлінь фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в областях та держаних фітосанітарних лабораторій.
Загалом у 2019 році свою кваліфікацію змогли підвищити 199 державних фітосанітарних інспектори та 81 спеціаліст державних фітосанітарних лабораторій. НУБіПУ прийняв 6 навчальних потоків слухачів, ЛНАУ 4 потоки.
У навчальних закладах, які приймали слухачів, навчально-тематичні програми створювалися спільно з фахівцями Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби, а також ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія». Крім того, до організації виїзних практичних занять долучились управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області та ДУ «Центральна фітосанітарна лабораторія».
Відповідно до напрямків роботи спеціалісти, які займались на курсах підвищення кваліфікації, змогли покращити свої знання щодо основних змін в фітосанітарному законодавстві та його застосуванні. Не менш важливою темою було обговорення особливостей заповнення електронних декларацій державними службовцями, а також юридична відповідальність за порушення антикорупційного законодавства.
Також слухачі змогли в прямому діалозі з керівниками та спеціалістами відділів Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби обговорити нагальні питання своєї роботи, та проблеми, які виникають при виконанні своїх службових обов’язків.
Впродовж року для спеціалістів, які займались на курсах підвищення кваліфікації, було організовано і проведено 3 семінарських заняття та тренінг, а також виїзні практичні заняття на базі господарств (підприємств), які займаються обігом об’єктів регулювання.
Для спеціалістів, які займались за програмами з підвищення кваліфікації фахівців фітосанітарних лабораторій, крім загальних питань фітосанітарного та антикорупційного законодавства були організовані практичні заняття та тренінги на базі однієї з провідних сучасних лабораторій - ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія». Спеціалісти державних фітосанітарних лабораторій з усієї України покращили свій досвід з застосування різних методів діагностики карантинних та інших шкідливих організмів, а також з визначення посівних якостей насіння с/г культур.
Одним з основних позитивних результатів навчання з підвищення ділової кваліфікації, крім безпосереднього оновлення знань, стала можливість обговорення та дискутування з різноманітних професійних питань між представниками всіх регіонів нашої країни, а також налагодження дружніх ділових контактів між колегами, як представниками управлінь фітосанітарної безпеки так і експертами фітосанітарних лабораторій.