Аграрний тиждень. Україна
» » АСУ пояснює: Чи для свиногосподарств є обов’язковим впровадження НАССР?
» » АСУ пояснює: Чи для свиногосподарств є обов’язковим впровадження НАССР?

АСУ пояснює: Чи для свиногосподарств є обов’язковим впровадження НАССР?


Згідно з розділом 2 статті 21 Закону України № 771 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» ЗУ, НАССР не є обов’язковим для операторів, які здійснюють первинне виробництво, а також провадять пов’язану з первинним виробництвом діяльність, наприклад, транспортування, зберігання й обробку первинної продукції в місці первинного виробництва, за умови, що суттєво не змінюється стан таких продуктів.

Первинне виробництво—виробництво та вирощування продукції, у тому числі збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин. Тобто, якщо ви вирощуєте тварин для виробництва м’яса й транспортуєте до бійні—це первинне виробництво. Первинним виробникам достатньо виконати гігієнічні вимоги, а принципи HACCP застосовувати лише з власного бажання або за вимогою клієнтів.

HACCP повинні впровадити виробники, що працюють з необробленою продукцією тваринного походження, переробляють її, зберігають в умовах, коли температура має бути нижче 10С. Для здійснення діяльності їм потрібен експлуатаційний дозвіл.

За матеріалами журналу «Прибуткове свинарство» №5 (53), жовтень 2019р.

Джерело: Pigua.info





Схожі новини
  • Виробники продукції аквакультури мають запровадити систему НАССР на підприємствах протягом 2018-2019 років
  • Фахівці українських елеваторів вивчають систему HACCP
  • В Україні розпочалася серія семінарів щодо впровадження системи HACCP
  • В 10 містах України безкоштовно розкажуть як впровадити систему HACCP на елеваторах
  • Мінагрополітики залучає експертів з впровадження системи НАССР

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.