ТПП України та Аналітичний центро Аграрного союзу України розпочинають безкоштовне навчання співробітників системи ТПП України – майбутніх тренерів із підготовки бізнесу до перевірок контролюючими органами.
У рамках сприяння обізнаності та реалізації прав бізнесу при взаємодії з контролюючими органами, у тому числі через підготовку бізнесу до державних перевірок у сфері безпеки харчової продукції відповідно до вимог чинного законодавства України та Угоди про асоціацію з ЄС, покращення ситуації щодо ознайомлення виробників аграрної та харчової продукції з вимогами чинного законодавства України та нормативної бази ЄС, ТПП України разом із Аналітичним центром Аграрного союзу України розпочинає безкоштовне навчання співробітників системи ТПП України – майбутніх тренерів із підготовки бізнесу до перевірок контролюючими органами.
Навчання планується провести протягом 2020 року в ТПП України та в регіональних ТПП. Воно здійснюватиметься в рамках проєкту «Зміцнення позицій НГО у регіонах як учасників реформування системи забезпечення безпеки харчової продукції, спрямованого на подолання корупції», що фінансується Посольством Нідерландів в Україні.
Навчання відбуватиметься в форматі Т2Т (тренінг для тренерів), Т2В (тренінг для бізнесу) та проведення стратегічних сесій для бізнесу, в ході яких визначатимуться шляхи дотримання умов, за яких продукція українського виробника може бути виведена на міжнародні ринки.
Учасники навчання Т2Т отримають навички проведення тренінгів для бізнесу та методичні матеріали щодо підготовки підприємств до перевірок. У форматі Т2В підготовлені тренери вже безпосередньо надаватимуть бізнесу знання щодо ризиків, вимог законодавства, які підлягають перевірці, прав та обов‘язків операторів ринку харчових продуктів, правил допуску посадових осіб до здійснення перевірок. У стратегічних сесіях зможе взяти участь як бізнес, що вже пройшов перевірки, так і той, що лише готується до перевірок.
Навчанням планується охопити не менше дванадцяти регіонів.
До навчання в якості тренерів запрошуються фахівці, науковці, експерти НГО, викладачі, представники бізнесу, які мають навички роботи з аудиторією та володіють відповідними знаннями щодо перевірок контролюючими органами у сфері безпечності харчової продукції. Підготовлені в рамках проєкту тренери зможуть надалі допомагати бізнесу не тільки успішно проходити перевірки уповноважених органів державної влади, але й підготувати його до сертифікації відповідно до міжнародних стандартів.
«Чим більше підприємств, компаній, ФОП знатимуть свої права, чим вищою буде обізнаність виробників із вимогами чинного законодавства України та нормативної бази, ринку ЄС, тим більше вітчизняний бізнес буде захищений, впевнений у своїх правах. Загалом це сприятиме як прозорому веденню бізнесу, так зменшенню корупції», – підкреслив перший віцепрезидент ТПП України Михайло Непран.
«Час аматорства минає. Сучасні ринки висувають жорсткі умови до безпеки продуктів харчування. Підприємству дорого і недоцільно самому занурюватися в нюанси, пов‘язані з дотриманням вимог законодавства, систем міжнародної сертифікації. Це мають робити для них спеціально підготовлені фахівці. Наш проєкт започатковує цю справу», – зазначила керівник проєкту, голова правління ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України» Лариса Старікова.
ІЦ УАК за матеріалами ucci.org.ua
agroconf.org