Причорноморський регіон освоює все більші частки світового ринку зернових культур і є 3-м найбільшим регіоном з виробництва пшениці і 5-м – кукурудзи. Про це в своєму виступі на міжнародній конференції «Middle East Grains & Oils Congress» в м Каїр заявив Карім Аль-Афан, фахівець із ціноутворення департаменту сільського господарства ЕМЕА S & P Global Platts.
Так, за останні 20 років спостерігалося активне розширення посівних площ під пшеницею як в Росії – на 28% за вказаний період, так і в Україні – на 37%, а також фіксувалося поліпшення врожайності зернової – на 67% і 108% відповідно.
«Якщо розглядати поточний сезон, то можна відзначити, що Росія, залишаючись третій сезон поспіль найбільшим експортером пшениці, знижує її відвантаження на зовнішні ринки до 34 млн т. (-5% в рік), незважаючи на другий максимальний урожай зернової (73,5 млн т.). Так, в першій половині сезону РФ скоротила експорт пшениці на 16% в рік, переважно за рахунок зниженого попиту з боку Єгипту, обумовленого високою конкуренцією на проведених GASC тендерах. І якщо в 2018/19 МР частка російської пшениці на єгипетських тендерах становила 59%, то в поточному сезоні – 53% », – зазначив експерт.
У свою чергу, Україна в поточному МР б’є рекорди виробництва (29 млн т.; + 16% в рік) і експорту (20,5 млн т.; + 28%). Більш того, країна збільшує свою присутність на єгипетських тендерах, і в 2019/20 МР частка української зернової оцінюється в 19% проти 8% у попередньому сезоні.
Якщо говорити про кукурудзу, то Україна в поточному сезоні може експортувати рекордно високі обсяги – 31 млн т. при врожаї 35,8 млн т.. При цьому за перші 7 місяців країна вже реалізувала 61% (19 млн т.) від прогнозованого обсягу кукурудзи, основні поставки якої велися в ЄС, Єгипет і Китай.
https://www.apk-inform.com