Українські чорноземи почнуть продавати не раніше 2013 року, тому що закон про продаж землі відправлений на повторне перше читання, прогнозує глава фракції ПР Олександр Єфремов.
За його словами, документ приймуть у першому читанні не раніше кінця грудня. Обговорення законопроекту, поданого Кабміном, було дуже емоційним: так, депутат Олег Ляшко (позафракційний) прямо на трибуні їв земельку з мішка, який він приніс з собою, благаючи депутатів не продавати у приватні руки останнє, багатство України. Але, як вважає екс-секретар Кабміну Віктор Лисицький, депутати проголосували за повторне перше читання не тому, що прислухалися до слів Ляшка, а тому, що, по-перше, не зрозуміло, чому землю так дешево продають (в законопроекті запропонована ціна 11 000 гривень/га, тоді як у світі ціна гектара найдешевшого суглинку або піску коштує мінімум 3500 доларів, або 28 тисяч гривень). По-друге, тому, що значна частина орних земель вже поділена і її власники не зацікавлені в якихось змінах.
По-третє, якщо закон виявиться невдалим, влада побоюється втратити голоси селян-виборців через можливу масову скупку земель у них багатіями. "Це тема гостра. Навіть заборону купувати землю іноземцям та обмеження продажу в одні руки не більше 150 га легко обійти через фіктивні шлюби і створення фіктивних фермерських господарств", - говорить нардеп Ксенія Ляпіна. Офіційне пояснення відкладання закону - не готова ще нормативна база, яка забезпечила б цивілізований ринок землі. Тому закон, швидше за все, приймуть до нового року (з доробками), а протягом року наступного затвердять відповідні документи, щоб було зрозуміло, як і за скільки продавати землю. "Президент сказав: реформа не повинна обезземелити селянина, тому тут потрібно 77 разів відміряти, а потім приймати закон, - каже депутат-регіонал Михайло Чечетов. - Треба порадитися з народом, пояснити людям суть реформи".
За матеріалами Сьогодні