Незначні опади, високі температури повітря вдень, сильні вітри та низька відносна вологість повітря сприяють появі суховійних явищ на полях України. Внаслідок цих явищ спостерігається швидке випаровування вологи з верхніх шарів ґрунту.
Цієї весни опади були лише на початку третьої декади березня, їх кількість становила 1-20 мм. З огляду на втрати вологи внаслідок випаровування, а також використання рослинами озимих культур, які швидко накопичують біомасу, запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту продовжують швидко зменшуватися, що надалі може привести до ґрунтової посухи.
“Обстеження посівів озимих зернових культур показало, що рослини перебувають в доброму та задовільному стані. Разом з тим, існують деякі побоювання щодо слабкого розвитку у них вторинної кореневої системи, що може бути наслідком низьких температур в нічний час, результатом яких є уповільнення ростових процесів та інтенсивності розвитку кореневої системи”, — повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.
Тільки за період з 27 по 29 березня середньодобові температури повітря сягали 7-12°С тепла, максимум піднімався до позначки 16-22°С. В останні дні декади відбулося різке зниження температури повітря, спостерігався зимовий режим погоди, середньодобові температури коливались в межах 1,3-0,2°С морозу. Водночас мінімальна температура повітря сягала 3-8,5°С морозу.
ІЦ УАК за матеріалами Seeds
agroconf.org