Дедалі частіше українські фермери замислюються над побудовою нетхаусів. Йдеться про споруди з густої сітки, яка захищатиме насадження від холоду, вітру, сонця та різних шкідників.
Фермер Олексій Гуртовий з Дніпропетровщини розповів, що над побудовою нетхаусу думає вже давно, адже має досвід негативного впливу погоди на врожай.
“У позаминулому році після висаджування розсади перцю (15-го травня) температура на поверхні ґрунту знизилася до 0°С. На той момент висота розсади становила 17 см, на рослині було 4 справжні листки. Завдяки живленню комплексними мінеральними добривами рослини перцю були реанімовані.
Ще один приклад втручання погоди: минулого року через настання ранніх заморозків у третій декаді вересня значна частина перцю в нашому господарстві лишилася незібраною, тому ми не змогли виконати умови, що були передбачені за контрактом”, — зауважив Олексій Гуртовий, директор ФГ “Віталій”.
Ці інноваційні технології доволі популярні в Ізраїлі, а також починають запроваджуватися в Узбекистані та Російській Федерації.
Така споруда дозволяє підвищити врожайність, нівелювати стресове навантаження на рослини, адже фітозахисна сітка здатна захищати рослини від сонця, вітру та шкідників, а також від невеликих заморозків, створюючи для рослин сприятливий мікроклімат.
ІЦ УАК за матеріалами Seeds
agroconf.org