Цього року паспорти готовності отримали 12 столичних пляжів та 20 зон відпочинку без купання. На сайті комунального підприємства «Плесо» усі вони позначені на карті.
«Наші спеціалісти дослідили у лабораторіях проби води і контролюватимуть її протягом сезону купання. Крім того, перевірили якість питної води в фонтанчиках на пляжах», – зазначив начальник ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан.
За його словами, вірогідність заразитись на COVID-19 на відкритому повітрі, якщо дотримуватись фізичної дистанції понад 1,5 м, мінімальна.
«Цьому є наукове обґрунтування. Тому можна сміливо відпочивати на відстані від інших людей у парках, зонах відпочинку, купатися і засмагати, отримувати природній вітамін D. Головне - не забувати про правила безпеки, тримати дистанцію, а руки чистими», – додає Олег Рубан.
Серед недоліків, які відзначають фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві, недостатньо налагоджене інформування про дотримання фізичної дистанції та респіраторної гігієни, застосування антисептичних та індивідуальних захисних засобів.
На пляжах «Тельбін» і «Вербний» зафіксовано перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП). Так само пляж «Вербний» не відповідає нормативам за водневим показником.
Не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах «Чорторий» (фонтанчик №4), де зафіксовано наявність загальних колі форм, а також на пляжах «Венеція», «Дитячий» та «Молодіжний» - через загальну лужність.
Головне управління регулярно проводитиме моніторинг санітарного стану пляжів Києва протягом усього сезону.