У червневому звіті IGC експерти встановили новий рекордний прогноз виробництва зернових у світі - 2237 млн т.
Очікується, що зросте виробництво кукурудзи, пшениці та сої. Прогнози щодо обсягів споживання зернових не змінились з минулого місяця і залишились на рівні 2218 млн т. Зниження промислового попиту на зернові компенсується збільшенням обсягів продовольчого споживання, а також виробництвом кормів. Попри попередні проблеми з рухом транспорту та сполученням між країнами, світова торгівля зерновими очікуються на рівні 390 млн т, що на 3 млн т більше, порівняно з квітневими прогнозами, і є новим 4-річним рекордом.
Виробництво пшениці у світі у 2020/21 МР за новими прогнозами має скласти 768 млн т, що на 6 млн т більше, ніж дані 2019/20 МР. Незважаючи на те, що експерти досі не знають, чого очікувати від зміни обсягів споживання цієї культури, у новому звіті прогноз на поточний сезон склав 751 млн т, що на 1 млн т більше, порівняно з травневим звітом.
У червневому звіті експерти IGC збільшили прогнози щодо світового рівня виробництва кукурудзи до 1172 млн т (+3 млн т, порівняно з травневим звітом). Очікується, що споживання цієї культури у світі складе 1175 млн т, що на 2 млн т менше, порівняно з травневими пронозами. При цьому запаси цієї культури можуть скласти 296 млн т, що на 3 млн т менше, порівняно з 201/20 МР.
Виробництво сої за новими прогнозами має скласти 364 млн т, що на 1 млн т більше, порівняно з травневим звітом і на 27 млн т більше, порівняно з 2019/20 МР. Такі прогнози встановлені на основні очікування кращих врожаїв цієї культури в Бразилії. Обсяг світової торгівлі соєвими бобами очікується на новому 4-х річному рівні в 160 млн т в основному за рахунок збільшення попиту з боку Китаю. Прогнози щодо запасів сої складають 45 млн т і це на 3 млн т більше, порівняно з попереднім звітом.
Зниження врожаю рису в азіатських країнах може призвести до падіння обсягів його виробництва у світі до 505 млн т, що на 1 млн т менше, порівняно з травневими прогнозами. Також можуть знизитись запаси до 180 млн т (-2 млн т, порівняно з травневими даними), але при цьому очікується збільшення споживання цієї культури до 501 млн т (+1 млн т). Торгівля рисом має зрости до 160 млн т (+1 млн т, порівняно з травневим звітом) за рахунок збільшення попиту з боку країн Африки.
За місяць індекс IGC GOI зріс на 1% через зростання цін на рис, що компенсує зниження вартості пшениці та ячменю.
Аналітичний департамент УАК
agroconf.org