Цибулю врожаю 2020 року реалізовують на ринку України за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України можна по 2,5 грн/кг, (0,09 $/кг).
Про це повідомляє EastFruit.
«Наприкінці минулого тижня овочівники південних регіонів України продавали цибулю в 2,4 рази дорожче. Звичайно, більшість фермерів заявляють більш високу ціну на цибулю, зокрема найбільш типова запитувана ціна складає 2,8 грн/кг, але реальні продажі цибулі йдуть по 2,5 грн/кг», – йдеться в повідомленні.
За словами Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), середні оптові ціни на цибулю в Україні сьогодні рівно в три рази нижче, ніж на ту ж дату 2019 року, коли продати цибулю можна було по 7,5 грн/кг. Більш того, протягом усього минулого сезону, ціни на цибулю не опускалися нижче 5 грн/кг.
«Така ціна трималася тільки у вересні 2019 року, коли пропозиція цибулі на ринку було максимальним. В останній раз оптову ціну цибулі в 2,5 грн/кг фіксували на ринку України рівно 2 роки тому – на початку липня 2018 року. Однак після цього ціни почали динамічно рости і збільшувалися протягом майже всього сезону 2018/19 років», – розповідає Ярмак.
Експерт відзначає, що при таких цінах на цибулю в Україні вже можна говорити про її експорт в Польщу, Молдову і Білорусь, де ціни знаходяться на рівні 0,25−0,35 $/кг якісної цибулі. При цьому Україна стає більш конкурентною на ринку цибулі ЄС, ніж Узбекистан, Казахстан і Таджикистан, де цибуля теж коштує близько 0,08−0,1 $/кг, але транспортні витрати на її доставку до країн ЄС досягають 0,3−0,4 $/кг.
«Високі ціни на цибулю в Україні протягом двох поспіль сезонів призвели до зниження обсягів її експорту. У 2019 році Україна експортувала мінімальний обсяг цибулі з 2011 року – 13,2 тис. тонн. При цьому рекордний експорт цибулі за календарний рік з України було досягнуто у 2013 році, коли було вивезено понад 44,3 тис. тонн цих овочів», – підкреслюють аналітики.
Зазначається, що сновними імпортерами української цибулі в останні роки виступають країни ЄС (Польща, Румунія, Естонія, Чехія, Литва і Латвія), Білорусь і Ірак. У 2019 році Україна також експортувала значні обсяги ріпчастої цибулі на ринок Малайзії.
ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше