Цьогоріч Україна зібрала понад 2 млн. тонн плодово-ягідної продукції, що на 400 тис. тонн перевищило прогнозоване валове виробництво. Зберегти цей урожай без втрати смакових та споживчих властивостей можна лише з допомогою фруктосховищ з регульованим газовим середовищем (РГС). За їх будівництво у державі передбачені компенсації, - повідомляють у Мінагропроді.
Значні обсяги врожаю та невеликі терміни зберігання плодово-ягідної продукції змушують виробників шукати нових способів збереження садовини. Холодильники із регульованим газовим середовищем дозволяють закласти у 2,5 рази більше плодів з утриманням їх смакових, споживчих та біохімічних властивостей, терміном зберігання до 2-х років.
Будівництво таких холодильників вимагає значних капіталовкладень, втім, державою передбачені відшкодування – у розмірі до 90% витрачених коштів. Внесення змін до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства лише за 2009-2010 роки дозволило українськими товаровиробниками збудувати 11 фруктосховищ з РГС, за які держава відшкодувала 153,8 млн. гривень.
Цього ж року в експлуатацію заплановано ввести12 холодильників, загальною ємністю 36 тис. тонн. На сьогодні почали роботу вже 2 фруктосховища у Вінницькій та Івано-Франківській областях, а сума відшкодувань склала 74,2 млн. гривень.
Отримати відшкодування товаровиробник зможе лише після введення холодильника в експлуатацію. Втім, у наступному році компенсації планується збільшити – і не лише за будівництво, а й за реконструкції приміщень, які будуть використовуватися, як холодильники з регульованим газовим середовищем.