Перенасичення ринку та проблеми з продажем, пов’язані з дією експортного мита на початку сезону, поставили в дещо складну ситуацію вітчизняних аграріїв. Тому частину продукції сільгоспвиробники зберігатимуть до наступного року, коли передбачається недостача врожаю через втрату озимих. Тоді продати зерно можна буде за вигіднішою ціною. Про це у середу, 14 грудня 2011 року, повідомив керівник ІА «AgroNews» Руслан Швець.
2011 рік відмітився для українських аграріїв рекордним урожаєм зернових. Пропозиція на внутрішньому ринку, із врахуванням усіх перехідних запасів минулого сезону, перевищить 24 млн. тонн, у той час, коли на задоволення попиту вистачить менше половини - 11,2 млн. тонн. Тому аграріям доведеться боротися за адекватну вартість реалізації зерна.
«Збільшення виробництва зернових не викликало збільшення їх споживання. Перенасичення ринку та проблеми з реалізацією, пов’язані з дією експортного мита на початку сезону, зумовили зниження цін на пшеницю аж до минулорічного рівня. Лише після відміни експортного мита вартість пшениці почала дещо зростати», - зазначив Руслан Швець.
Якщо у цьому році немає кому продати рекордний урожай, то у наступному все може скластися навпаки. Втрати озимих, за різними оцінками, можуть становити до 30%, що спричинить недостачу зерна на внутрішньому ринку, та відповідне його здорожчання. Саме цю ситуацію і планують використати виробники.
«Невтішні прогнози щодо врожаю 2012 та заповнення внутрішнього ринку змушують аграріїв перечікувати несприятливу ситуацію. Тому із залишку пропозиції на 2011-2012 маркетинговий рік 8,5 млн. тонн зерна піде на експорт, а 4,5 млн. тонн будуть збережені до кінця сезону, аби бути реалізованими у новому році за кращої цінової ситуації», - повідомив керівник «AgroNews».