У вересневому звіті експерти Міжнародної зернової ради знизили прогноз виробництва зернових на 3 млн т, порівняно з даними за серпень.
Однак це більше на 46 млн, порівняно з даними за 2019/20 МР. Очікується, що обсяг світової торгівлі зерном складе 398 млн т, що на 3 млн т більше, порівняно з попереднім звітом. Прогнози щодо загального рівня споживання зернових знижено на 2 млн т (до 2220 млн т), порівняно з серпнем, але це більше на 8 млн т, порівняно з 2020/21 МР. Експерти очікують, що не зважаючи на мінливі тенденції у продовольчому попиті через пандемію, рівень споживання зернових у 2020/21 МР залишатиметься високим.
Очікування щодо обсягів виробництва пшениці не змінились і залишились на рівні 763 млн т. Незначне нарощення обсягів виробництва цієї культури в Росії та Австралії компенсує їх скорочення в Аргентині та Канаді. Торгівля пшеницею у світі може скласти 183 млн т, що на 2 млн т менше, порівняно з 2019/20 МР. Але прогнози щодо споживання пшениці залишаються рекордними - на рівні 749 млн т, через пожвавлення попиту на цю культуру у продовольчому секторі.
Через скорочення врожаю кукурудзи в США, очікується, що загальний обсяг виробництва цієї культури в світі складе 1160 млн т, що на 6 млн т менше, порівняно з серпневим звітом. Прогнози щодо рівня запасів кукурудзи знижено в черговий раз до 4-річного мінімуму – 285 млн т. Окрім цього, зменшення в США попиту на кукурудзу для промислового використання мало значний вплив на зниження загальних прогнозів споживання на 2 млн т (до 1176 млн т).
На ринку соєвих бобів продовжує активно зростати попит з боку Китаю. Через це у вересневому звіті експерти встановили 4-річний рекордний прогноз щодо обсягів торгівлі - на рівні 165 млн т. Очікується, що споживання сої може скласти 365 млн т, що на 1 млн т більше, порівняно з серпневими даними, і є також рекордним. При цьому запаси сої в світі можуть знизитись на 2 млн т (до 50 млн т).
Обсяги виробництва і запасів рису за новими даними можуть знизитись на 1 млн т (до 504 млн т та 180 млн т відповідно). Очікування щодо обсягів торгівлі рисом у світі залишаються на рівні 45 млн т, що на 3 млн т більше, порівняно з 2019/20 МР.
Індекс зернових та олійних культур IGC GOI зріс на 9%, порівняно з попереднім місяцем, в основному за рахунок стрімкого зростання цін на сою та кукурудзу.
Аналітичний департамент УАК
agroconf.org