За два останні сезони відбулася переорієнтація напрямку експорту українського гороху.
Про це повідомив директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов у рамках конференції щодо бобових культур «Ера після COVID-19».
«Якщо в сезоні 2018/19 основними покупцями українського гороху були Індія та Пакистан – 34% від обсягу експортних поставок, то в сезоні 2019/2020 ситуація змінилася, і Україна відправила 41% від загального експорту гороху в країни ЄС», – зазначив він.
Експерт зауважив, що у Чорноморському регіоні ще в 2017 році почалося зниження виробництва бобових культур, і в 2020-му врожай скоротився порівняно з 2019 роком на 7%. Головне скорочення виробництва відбулося в Україні та Росії.
За словами Сергія Феофілова, в цілому частка Чорноморського регіону в світовій структурі виробництва гороху поступово зменшується: якщо в 2017 році Україна і Росія сумарно виробляли 28% світового обсягу гороху, то в 2020-му цей показник зменшився до 21%.
«Ми пояснюємо це тим, що змінилася географічна структура експорту, і місткість ринку європейських країн менше, ніж індійського ринку щодо цієї бобової культури», – заявив експерт.
Він зазначив, що незважаючи на зниження виробництва, горох залишається основною культурою для країн Чорноморського регіону і з виробництва, і з експорту.
«Однак Індія – основний споживач бобових – на поточний сезон встановила нульову квоту на імпорт гороху, тому у сільгоспвиробників немає додаткового стимулу до розширення площ у 2021 році Індія вибрала політику підвищення самозабезпечення і розширює виробництво не тільки бобових, а й інших продовольчих культур», – додав Феофілов.
agroconf.org