Ціни на соняшник і сою зростають під тиском прогнозів про зменшення валового виробництва, а погані погодні умови для збирання культур змушують фермерів притримувати наявні запаси. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».
Так, за період з 8 жовтня по 23 жовтня, ціни на український соняшник на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни збільшились на 1900 грн/т. При цьому на ринку відмічається низький рівень пропозиції соняшника, стримуюча позиція аграріїв стимулює закупівельні компанії збільшувати свої ціни. За попередніми оцінками, вадливий збір соняшника у цьому році не перевищить 15 млн тонн. Серед основних переробників присутня висока конкуренція за додаткові об’єми олійної культури. Крім того, зростаюча ціна на українську олію відповідним чином відображається і на цінах сировини.
Зростання цін у вказаний період спостерігалось і на внутрішньому ринку сої. Так, у проміжок з 8-го по 23 жовтня на умовах EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 1100-1200 грн/т. На динаміку мали вплив тривалі дощі, що затримали збирання культури, а, також низький рівень врожайності у порівняння з минулим роком. За ринковими очікуваннями цьогорічний врожай може бути нижчим ніж прогнозувалось раніше. На фоні цього фермери, як і випадку з соняшником, не квапляться продавати наявні запаси.
Тож, на 23 жовтня за даними «Аграрного союзу України», на умовах EXW-елеватор ціни на олійні встановились на рівні (максимум):
соняшник – 15 100 грн/т;
соя – 15 000 грн/т;
ріпак – 13 500 грн/т.
Ціни на ринку ріпаку залишаються незмінними. Торгівельна діяльність малоактивна, експортна діяльність відбувається переважно за рахунок раніше укладених контрактів.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview.com
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше