Україна досягнула високих результатів в аграрній сфері завдяки поєднанню мотивації та працьовитості українців з досвідом та технологіями міжнародних партнерів.
Таку тезу висловив на нещодавній пресконференції «Дефолти аграріїв за форвардними контрактами. Чи обвалить це економіку України?» Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.
«Міжнародні компанії, члени УЗА, принесли культуру ведення аграрного бізнесу в Україні. Адже в Україну прийшли компанії, які мають історію діяльності, яка налічує десятки чи навіть сотню років роботи по всьому світу. Всі пам’ятають, в якому стані було українське сільське господарство на момент набуття незалежності України. На сьогодні, завдяки компромісам, спробам і помилкам, ми створили чудову аграрну галузь в Україні. Вона базується на кількох фундаментальних речах. Українці вирощують великий врожай, але його мало виростити. Щоб отримати дохід його потрібно ще продати. Саме для цього потрібні міжнародні зв’язки та компанії. Сьогодні завдяки міжнародним та українським компаніям, Україна експортує зерно в більше як 100 країн світу», – підкреслив Президент УЗА.
Так, в цьому році Україна збере врожай понад 85 млн. т – це 3 чи 4 врожай за розміром за часів незалежності країни. Україна на сьогодні забезпечує продовольством 150 млн. людей у світі і має потенціал, щоб збільшити цей показник. Аграрний сектор сьогодні забезпечує 40% валютних надходжень в Україну та є фактично стержнем, на якому тримається вітчизняна економіка.
За його словами, за часи незалежності аграрний сектор економіки України, на відміну від інших галузей, став сильнішим. Це стало можливим завдяки поєднанню інтересів українського виробника та міжнародних покупців українського зерна, поєднанню зусиль, без міжнародної експертизи та технологій це було б неможливим. Саме завдяки досвіду міжнародних компаній та партнерів, в Україні використовуються передові технології ведення сільського господарства.
Аграрний сектор може і повинен бути драйвером для розвитку інших секторів економіки, вважає Микола Горбачьов, оскільки в аграрному секторі активно використовується продукція машинобудування, інженерія, відбувається цифровізація процесів.
При цьому, Микола Горбачьов назвав тезу про нібито змову міжнародних трейдерів, які змовилися і разом вирішили не купувати українське зерно за вищими цінами абсурдом. Така змова неможлива, за його словами, оскільки більшість покупців зерна, міжнародних трейдерів, працюють багато десятиліть, а подекуди більше століття у законодавчому полі більшості країн Світу, де різні кулуарні змови давно є протизаконними. Тому ніхто навіть не буде намагатися починати розмови на цю тему серед міжнародних компаній.