Про стратегію зменшення витрат на годівлю свиней розповів др. Джон Пейшенс, професор Університету штату Айова, нутриціоніст, координатор практично-дослідних проектів у царині годівлі свиней, у ході форуму «Свинарство по-американськи».
Онлайн подія відбулася 24-го лютого. Організатори заходу — Асоціація «Свинарі України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» та агроконсалтингова компанія DYKUN. Захід відбувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Зокрема, др. Пейшенс зауважив, що зменшити вартість годівлі свиней можна лише двома способами: покращити конверсію чи скоротити витрати на корми.
«Однак треба бути обережними, колице робимо, оскільки завдання — максимізувати дохід на голову понад витрати на корми, а також максимізувати дохід на свиномісце понад витрати на корми», — зауважив експерт.
При цьому, нутриціоніст наголосив, що конверсія корму — це комплексне питання, тож щоб її покращити необхідно звертати увагу не тільки на склад кормів, а й мікроклімат у приміщенні та статус здоров’я тварин.
Що стосується скорочення витрат на корми, то перш за все, кожне господарство має мати індивідуальну програму годівлі: успішна програма годівлі «сусіда» не гарантує такого ж результату на інших фермах. Причина цьому — коливання обсягу споживання корму у різних господарствах.
«Перше, що потрібно зробити для покращення ефективності годівлі, максимально збільшити споживання корму, щоб свині швидко росли. Адже третину корму, який споживає свиня, вона використовує для підтримання життєдіяльності. Причому витрати корму на підтримку життєдіяльності залежить від часу, розраховуються на добу. Тобто чим більше днів свиню утримуватимуть у приміщенні, тим більше корму буде витрачено на підтримання життєдіяльності, а не ріст. Іншими словами, чим швидше свиня досягне забійної кондиції і її реалізують на забій, тим мене витратите на підтримання її життєдіяльності», — додав др. Пейшенс.
Більше інформації за доповіддю др. Пейшенса шукайте на сторінках журналу «Прибуткове свинарство».
Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Основні напрями роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров'я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах світу.