Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало в лютому 2021 року 116,0 пункти, що на 2,8 пункти (2,4 відсотки) вище його січневого значення; таким чином, цей показник, зростання якого поспіль, досяг найвищого значення з липня 2014 року. У лютому головним фактором зростання індексу став потужний ріст підіндексів цукру і рослинних масел, а індекси зернових, молочної продукції і м’яса теж виросли, але в меншому ступені.
У лютому середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 125,7 пункти, що на 1,5 пункти (1,2 відсотки) вище січневого показника і на 26,3 пункти (26,5 відсотки) вище від рівня лютого 2020 року. У групі фуражних зернових в лютому в найбільшій мірі зросли світові ціни на сорго (на 17,4 відсотки), що на 82,1 відсотки вище минулорічного показника минулого року; це обумовлено активним попитом з боку Китаю. Світові ціни на кукурудзу також зросли (але всього на 0,9 відсотки) порівняно з рівнем минулого місяця. Експортні ціни на кукурудзу в лютому були на 45,5 відсотки вище, ніж роком раніше, у зв’язку зі стійким високим імпортним попитом в умовах скорочення експортних поставок. Експортні ціни на пшеницю в лютому майже не змінилися, але були вище рівня минулого року на 19,8 відсотки. Світові ціни на рис також ще трохи виросли в зв’язку з ростом попиту на індійські і японські сорти більш низької якості.
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в лютому склало 147,4 пункти, що на 8,6 пункти (або 6,2 відсотки) вище січневого показника, досягнувши самого високого рівня з квітня 2012 року. Збереження високих значень цього індексу відображає зростання цін на пальмову, соєву, рапсову і соняшникову олії. У лютому дев’ятий місяць поспіль тривало зростання світових цін на пальмову олію, обумовлений побоюваннями щодо низького рівня його запасів в провідних країнах-експортерах в результаті обсягів виробництва нижче очікуваних. У той же час, котирування сої продовжували зростати, головним чином у зв’язку з обмеженістю поточних поставок на світовий ринок до появи продукції нового врожаю з Південної Америки. Світові ціни на рапсову і соняшникову олії сформувалися під впливом більш низьких, порівняно з початковими, прогнози виробництва на 2021 рік і подальшого скорочення експортної пропозиції, відповідно, в Європейському союзі і Чорноморському регіоні. Слід зазначити, що зростання цін на рослинні олії сприяло зростання цін на сиру нафту.
http://www.fao.org