Цьогоріч урожай озимих культур «НІБУЛОН» збиратиме із площі майже 31,5 тис. га – це озима пшениця (більше 28,4 тис. га), озимий ріпак (2,1 тис. га) та озимий ячмінь (1,4 тис. га). Стан сходів у поточному сезоні дає підстави очікувати гарний результат. Враховуючи це, погодні умови та ряд інших важливих факторів спеціалісти «НІБУЛОНа», виробничі підрозділи компанії розробляють комплексну стратегію щодо догляду за посівами для максимального урожаю у 2021-му.
Чи ненайважливішим є ранньовесняне підживлення ґрунту. Перше регенераційне ранньовесняне підживлення є аграрним заходом, що визначає рівень урожайності озимих зернових культур. Воно спрямоване на відновлення та нарощування вегетативної маси рослин, і вчасність його застосування істотно впливає на врожайність озимих. Саме тому, відповідно до специфіки кліматичних умов у різних регіонах країни, виробничі філії по-різному вступили у цю кампанію і, відповідно, продемонструють різний фініш.
Завдяки ранній весні цьогоріч виробничі підрозділи ТОВ СП «НІБУЛОН» планують провести перше підживлення озимих культур у найкоротші терміни. На сьогодні на Півдні азотні добрива внесено на усіх площах – 15 тис. га. У західному регіоні внесено добрива на 7 тис. га (77 % від загальних площ), у східному – на 5,5 тис. га (72 % від загальних площ).
Займається компанія й заготівлею добрив для виконання усіх робіт з підживлення ґрунту. Зокрема для другого підживлення озимих культур закуплено необхідні азотні добрива. Уже заготовлено комплексні добрива і для посіву ярих культур, найближчим часом відбудеться поставка мінеральних добрив.
Паралельно фахівці виробничого відділу працюють над закупівлею якісного насіннєвого матеріалу. Закуплено 90 % від загального обсягу, і наразі триває його поставка до виробничих підрозділів компанії по всій Україні. Як і завжди, це тільки найкращі і надійні світові та вітчизняні компанії-виробники – Pioneer, Monsanto, Syngenta, Euralis Semences та ін.
Зовсім скоро компанія буде повністю готова до повного циклу весняно-польових робіт. Виробничі філії забезпечені усією необхідною сільськогосподарською технікою, найближчим часом буде отримано усі добрива та насіння.
ІЦ УАК за матеріалами Нібулон
agroconf.org