Міністерство економіки уточнило прогноз щодо експорту зернових та зерно-бобових культур у 2020/2021 маркетинговому році, підвищивши його до 45,7 млн тонн - на 280 тис.
Відповідно до оновлених даних Держстату Мінекономіки уточнило загальні показники виробництва та експорту зернових і зернобобових культур. Так, станом на 26 березня у поточному 2020/2021 маркетинговому році в Україні вироблено майже 65 млн тонн зернових та зернобобових культур.
Про це повідомили під час чергової зустрічі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з агроасоціаціями.
Крім того, у поточному маркетинговому році передбачається експортувати загалом 45,7 млн тонн зерна, в тому числі 17,5 млн тонн пшениці і 23,5 млн тонн кукурудзи.
Нагадаємо, відповідно до додатку до Меморандуму про узгодження позицій між учасниками ринку зерна на 2020/2021 МР, визначено граничні обсяги експорту пшениці на рівні 17,5 млн тонн та 24 млн тонн кукурудзи.
Щодо проміжних результатів експорту зерна, то за даними ДФС станом на 29 березня Україна експортувала 34,8 млн тонн зернових та зернобобових культур, з яких 14,5 млн тонн пшениці, 15,9 млн тонн кукурудзи та 4,08 млн тонн ячменю.
«На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Враховуючи таку динаміку ми не перевищимо тих обсягів, які зазначені в Меморандумі, тому жодних ризиків стосовно фізичної наявності пшениці і кукурудзи на українському ринку – немає. Ми прогнозуємо, що темп експорту буде вирівняний. Разом з тим, ми передбачаємо досить високий рівень перехідних запасів на кінець поточного маркетингового року», - зауважив Тарас Висоцький.
Також учасники заходу розглянули ситуацію на цукровому ринку України. Серед іншого, було озвучено пропозицію щодо дерегуляції ввезення цукру-сирцю починаючи з 2022 року. Така ініціатива була підтримана і врахована Мінекономіки.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview
agroconf.org