Компанія RCF, що закупала карбамід, отримавши пропозицій на 1,332 млн тонн, раптом обмежила закупівлю обсягом у 802,5 тисяч тонн. Поставки карбаміду планується виконати до 28 квітня.
При цьому більша частина з потреб карбаміду для Індії необхідна на західне узбережжя, а пропозиції на східне узбережжя були зроблені на 900 тис. тонн і це переважно китайський продукт.
Таким чином, аж 500 тис. тонн зарезервованого під тендер китайського карбаміду зараз шукають покупця. Як відмічають аналітики, це перші негативні новини на ринку з початку 2020 року. Буквально одразу ціни на гранульований індонезійський карбамід впали на 16 дол. США/т, і на травень складають 345-346 долл. США/т, FOB.
Зниженням відреагували і ринки, в Бразилії котирування знизились на 18 дол. США/т. Ціна карбаміду на Чорному морі застигла на відмітці 335 дол. США/т, однак, 325-330 дол. США/т, FOB — очікуваний рівень на травень. За спостереженнями аналітиків ІА Інфоіндустрія, поки що не можна говорити про довгостроковий тренд на зниження цін, адже всі сировині ринки в 2021 році будуть триматись на високих цінових рівнях. Крім того, слід брати до уваги, що зниження цін та обсягів закупівлі в Індії менше відображається на постачальниках з Балтики та Чорного моря, бо вони мають цінову перевагу у вартості фрахту саме на західне узбережжя Індії.
В Україні карбамід на травень частково вже розподілений, а рішення суду щодо квотування дозволить виробникам впевнено накопичувати добрива під осінній сезон не кваплячись продавати на експорт. Тим більше, що Індія вже проінформувала постачальників, що незабаром проведе наступний тендер.
Наразі ціни на карбамід тримаються на рівні 12800-12900 грн/т з доставкою, а цей продукт ще досить активно купується, хоча внесення добрив на полях скоро завершується.
ІЦ УАК за матеріалами Інфоіндустрія
agroconf.org