У Степу, південному та центральному Лісостепу клоп шкідлива черепашка за чисельності 0,2-1, осередково 2 екз. на кв.м (Запорізька, Луганська, Херсонська обл.) заселив 18-60% площ озимих, де пошкодив 1-3% рослин.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Наразі триває відкладання яєць клопами (0,1-0,5 екз. на кв.м). Прохолодна, дощова погода стримує масове та дружнє заселення посівів шкідником.
Початок відродження личинок клопа шкідливої черепашки у посівах озимини очікується у третій декаді травня. У Поліссі та північних областях Лісостепу посіви заселяють австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.
«Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки проводять протягом 10-12 днів за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 1-2-х і більше (у посівах твердих і цінних сортів пшениці), на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх фітофагів», – зазначають фахівці Держпродспоживслужби.
Нагадаємо, стрімке потепління зумовило активізацію шкідників на Дніпропетровщині. Як повідомлялося, шкодочинність хлібної жужелиці вища на озимині після зернових попередників.
ІЦ УАК за матеріалами agrotimes
agroconf.org
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше