З 1-го липня в Україні можна продавати чи купувати землю. Після скасування мораторію в державі уклали 532 угоди про продаж землі. Найбільше – у Харківській області – понад 100 гектарів. Водночас державні та комунальні землі не продаватимуть. Чи буде Україні користь від відкритого ринку землі?
Гендиректор УАК Павло Коваль дав інтерв'ю для каналу UA: Перший Суспільна Студія, щодо ситуації на ринку землі. Сам факт запуску ринку землі є позитивним, проте є ряд питань, які потребують більш детального обговорення та удосконалення.
«Продаж земель із 2024 року юридичним особам є недоцільним, адже фаза, яка була запущена з 1 липня, могла бути продовжена ще на 10 років, спираючись на досвід Східноєвропейських країн. Безумовно, початок закладено, але варто зосередитись на питаннях, які гальмують розвиток та, безпосередньо, продаж земель. Зокрема має бути удосконалена система моніторингу земель, попит та пропозиція земельних ділянок. Досить стримуючим фактором є технічні питання реєстрації, відсутність публічної бази попиту та пропозиції», - наголошує Павло Коваль.
Детальніше про те, як встановлюється ціна та які фактори на неї впливають, які результати ми отримаємо в наслідок запровадження земельної реформи, яка частина орендованих земель залишиться в Україні та чи підвищиться орендна плата, які кроки має зробити законодавство на шляху до удосконалення та оптимізації ринкових процесів – дивіться у відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=aeFK_8oL8bg
ІЦ УАК
agroconf.org