Всеукраїнська громадська організація «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» підписала договір субгранту з компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк» про створення ресурсного онлайн- центру «Кращі АГРО практики для мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП)» в рамках реалізації Проєкту «Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО)».
Про це повідомляє пресслужба Проєкту «Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО)».
Ресурсний центр забезпечить аграрні ММСП практичними знаннями та показовою базою про сучасні аграрні технології в Україні та світі, які можна впровадити в плодоовочевому секторі, секторі тваринництва, аквакультури, птахівництва (окрім курей), при виробництві кондитерської та крафтової продукції.
Діяльність такого Центру будуватиметься за принципом «фермер-фермеру»: успішні фермери діляться своїми здобутками з іншими фермерами.
Ресурсний центр має стати комунікаційною платформою, у першу чергу, між тими, хто впроваджує сучасні підходи та технології, та їхніми потенційними послідовниками. Для цього використовуватимуться інтернет-технології, соціальні мережі, проводитимуться освітні вебінари/зустрічі/конференції щодо кращих аграрних розробок, технологічних ноу-хау, бізнес-моделей, буде започатковано видання бюлетеня «Кращі АГРО практики», конкурси, ярмарки для виявлення найкращих агропрактик та агропрактиків.
До реалізації проекту планується залучити органи державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації, асоціації, наукові інституції тощо. А для аграрних журналістів планується проведення спеціального конкурсу на публікацій про найкращі агропрактики.
Основними вигодонабувачами проекту стануть виробники сільськогосподарської продукції різних організаційно-правових форм з усієї України, зокрема, з цільових областей проекту АГРО – Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Черкаської.
Ресурсний центр дасть новий поштовх для розвитку сільськогосподарського дорадництва, зокрема, для співпраці дорадників із фермерами, закладами аграрної науки та освіти, науково-проектними інституціями, асоціаціями.
ІЦ УАК за матеріалами agroreview
agroconf.org