Продукти тваринного походження виготовлені в Україні і експортовані на міжнародні ринки у 2020 році найбільше споживали країни Близького Сходу. Таку інформацію оприлюднила під час презентації п'ятого «Аграрного портфоліо – 2021» голова аналітичної експортної групи UBTA Олександра Авраменко.
За словами Авраменко, у 2020 році до країн близького Сходу Україна експортувала 39,8 % всього експорту продуктів тваринництва. На другому місці опинилася Європа з показником 27,5 % експорту української продукції тваринного походження. На третьому місці – ЄАЕС (До Євразійської економічної зони Україна експортувала 12,1 % експорту тваринництва).
"У 2020 році експорт продуктів тваринного походження був налагоджений до 134 країн. Основні експортери – Саудівська Аравія, ЄС, Об'єднані Арабські Емірати, Китай та Узбекистан. Зазначу, що, наприклад, ще у 2001 році український вектор промислового птахівництва був майже відсутній, але сьогодні курятина з України експортується до 75 країн світу і я думаю, що цей напрям буде і далі успішно розвиватися», – розповіла Олександра Авраменко.
За її словами, майже аналогічна ситуація склалася з експортом свинини.
"Основні експортери української свинини – ОАЕ, Гонконг та країни Африки. Незважаючи на те, що в Україні фіксують спалахи Африканської чуми свиней і ми боремося з цією проблемою, світова торгівля вказує , що існує досить високий попит на цю продукцію і він буде надалі зростати, приблизно на 5 % кожного року. Сьогодні Україна займає 20 місце на ринку торгівлі свининою у світі. В той же час, яловичина сьогодні експортується до країн ЄАЕС і не експортується до Європейського Союзу. Також основним споживачем цієї продукції є Китай. Відсоток зростання цього сектору торгівлі прогнозується доволі високий – 4 % на рік, що суперечить заявам про те, що штучне м'ясо буде згодом домінувати на цьому ринку і натуральна яловичина почне скорочувати присутність на ринках. В той же час, Україна потужно експортує ВРХ. Багато живої худоби. Тренд сформувався за останні 4 роки і обсяги зросли до $54 млн на рік. Основними покупцями живої худоби є Узбекистан і країни Близького Сходу», – розповіла Олександра Авраменко.
За підсумками 2020 року аграрний експорт приніс Україні $22 млрд, що складає 45% всього експорту України.
Нагадаємо, «Аграрне портфоліо – 2021» реалізується з ініціативи Міністерства економіки України разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).
ІЦ УАК зам атеріалами agropolit
agroconf.org