Цього року Україна як аграрна держава б’є всі рекорди. Аграрії намолотили найбільшу за останні 30 років кількість ранніх зернових — 46 млн тонн.
Про це повідомляє Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України.
«Уперше в історії взято планку зі збору пшениці, яка перевищує три десятки мільйонів, — більше 33 млн тонн. Це на 26% більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу на цей рік. У результаті ми можемо вийти на надвисоку пропозицію зерна за підсумками року — понад 80 млн тонн. Серед лідерів врожайності — Хмельниччина, Черкащина та Вінниччина, за кількістю зібраного врожаю — Одещина, Харківщина та Дніпропетровщина», — йдеться в повідомленні.
За словами міністра, такі показники дозволять повністю покрити як внутрішній попит на продовольчу пшеницю, так й експортні очікування. У цьому році було зібрано на 3 млн тонн продовольчої пшениці більше, ніж торік. При цьому зберігся традиційний розподіл 60% на 40% продовольчої пшениці та фуражу.
«Мовою цифр усе звучить так: для задоволення потреб населення потрібно 5 млн тонн якісної пшениці, на експорт цієї пшениці ми можемо відправити до 14,8 млн тонн. Загалом — 19,8 млн тонн продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Окрім того, жита — 575 тис тонн, при внутрішній потребі 463 тис тонн. Фуражне зерно для харчових потреб всередині країни не передбачається, не розглядається і спрямовано, ясна річ, не буде. Воно призначене для вигодовування худоби і не володіє тим рівнем якості, щоб потрапити на продовольчий ринок», — пояснює Лещенко.
Урядовець додає, що 3,6 млн тонн цього зерна буде спрямовано на внутрішні потреби, 9,6 млн тонн фуражу — відправлено за кордон. Це означає, що в цілому Україна може експортувати близько 24,4 млн тонн зерна, — у фінансовому еквіваленті це принесе країні $6 млрд виручки.
«Тому якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу наголосити й заспокоїти людей, що це відверта маніпуляція. Високоякісна продовольча пшениця буде в повному обсязі спрямована на потреби громадян», — підсумував Роман Лещенко.
ІЦ УАК за матеріалами agravery
agroconf.org