10 жовтня вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство.
Світові тенденції цін на зернові
У вересні міжнародні ціни на пшеницю збільшились головним чином через проблеми, пов’язані з погодою, а котирування кукурудзи продовжували знижуватися через тиск, пов’язаний зі збором врожаїв. Міжнародні ціни на рис залишалися загалом стабільними, що підтверджується сезонно обмеженими запасами ароматного рису та високим попитом на постачання високоякісного рису Індіка.
Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, долл. США за тонну, вересень 2015 – вересень 2017
Джерело малюнків: Food Price Monitoring and Analysis #9, 10 October 2017, p.2
Попередження про аномально високі ціни
У 9 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Ефіопія, Малі, Нігер, Нігерія, Сомалі, Південний Судан та Шрі-Ланка
(Food Price Monitoring and Analysis #9, 10 October 2017, p.1).
Тенденції цін на зернові у СНД
У країнах-експортерах субрегіону внутрішні та експортні ціни на пшеницю в Російській Федерації знизились через тиск, який було забезпечено достатніми запасами та рекордним врожаєм в 2017 році, хоча суттєвий попит надав деяку підтримку цінам у другій половині місяця. Оптова ціна на борошномельну пшеницю досягла найнижчого рівня з жовтня 2014 року.
В Україні також знизилися ціни на пшеницю, хоча на внутрішньому ринку занепокоєння щодо зниження доступності високоякісного зерна обмежувало зниження цін на пшеничне зерно та підштовхнуло ціни на пшеничне борошно.
Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, вересень 2015 – вересень 2017 р., дол. США за тонну
Джерело малюнків: Food Price Monitoring and Analysis #9, 10 October 2017, p. 14-15.
http://agronews.ua