На території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» заборонили застосування родентицидів не біологічного походження, аби не допустити повторення ситуації із загибеллю червонокнижних та інших птахів і тварин.
Таке рішення ухвалили в ході наради Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України, повідомяє пресслужба Херсонської облради.
За інформацією директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України Віктора Гавриленка, наразі у ядрі заповідника ночують 12 тисяч журавлів та 7 тисяч огирів, але годуватися вони літають за його межі, у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.
Тож, аби зберегти життя птахів аграрії мають бути обачними під час боротьби з гризунами і ні в якому разі не порушувати технологію внесення отрутохімікатів. Більш того, кожен фермер має пересвідчитися, що використовує родентициди біологічного походження. Препарати на основі таких діючих речовин як бродифакум, а тепер ще й бромадіолон та флокумафен заборонені в радіусі 40 км від «Асканії-Нової».
«Ситуація не має повторитися. Але для цього ми спільно маємо забезпечити виконання всіх вимог. І зараз мова не йде про заборону діяльності аграріїв, але бізнес має бути соціально відповідальним. Якщо буде по-іншому, то нашим дітям залишиться пустеля», – зазначив Юрій Соболевський, перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату.
Крім цього, представники правоохоронних органів запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання вищезазначеної заборони та в разі порушень розпочинатимуть кримінальні провадження.
Нагадаємо, навесні на Херсонщині внаслідок використання препарату для боротьби з гризунами на основі діючої речовини бродифакум загинуло 2236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених у Червону книгу України. Загальна сума збитків становить майже 10 мільйонів гривень.
ІЦ УАК за матеріалами agrotimes
agroconf.org