Земляна груша, або топінамбур – це культура, яка не потребує особливого догляду. Вона стійка до морозів, тому добре підходить для вирощування в кліматичних умовах України. Рослину можна ефективно вирощувати на одному місці без сівозміни протягом 30 років. Переробка топінамбура – практично безвідходне виробництво, адже продавати можна квіти та бульби, а зі стебел земляної груші виготовляють тверде біопаливо. Таким чином, ця культура для фермера – потрійне джерело прибутку.
В Україні є компанії, які займаються промисловим вирощуванням топінамбура. Наприклад, на Волині культуру вирощує та переробляє сімейне фермерське господарство «Дворище».
Цього місяця на базі підприємства відбувся День поля «Топінамбур – нове відкриття давно відомої культури». Захід проводився за ініціативи Української Некомерційної Енергетичної Агенції (структура асоціації «Енергоефективні міста України») та підтримки Ковельської районної ради і Ковельської районної державної адміністрації, Ковельської та Люблинецької територіальних громад. Під час заходу фермерам та жителям громад розповіли про технології та переваги вирощування земляної груші.
“Вирощуючи топінамбур, з 1 гектару можна отримати 70-90 тис. грн прибутку. З подрібненого сухого стебла підприємство виробляє брикети високої щільності, з підвищеною стійкістю до вологи, для опалення приватних осель. Топінамбур добре росте на одному місці протягом 30 років без сівозміни, невибагливий до ґрунтів, не боїться засухи та не потребує великих затрат, щоб виготовити тверде паливо. Сухі стебла топінамбура збирає кормозбиральний комбайн. Гранули топінамбура використовують не тільки для систем опалення, а й як підстилку для тварин і птиці. Такі добрива не закислюють ґрунт та швидко розкладаються”, – зазначають у Управлінні агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації.
ІЦ УАК за матеріалами seeds
agroconf.org