Вітчизняні аграрії щороку збільшують посівні площі та валовий збір сої. Так, за даними регіонів, цьогоріч сільгоспвиробники зберуть близько 2,3 мільйона тонн сої. Також цього року Україна планує експортувати близько 1,7 мільйона тонн цієї олійної культури на суму 1,1 млрд доларів, залишаючись у першій десятці провідних країн-експортерів сої. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
В Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення посівних площ та нарощення валових зборів сої. На початок листопада, аграрії намолотили 2,1 мільйона тонн сої з площі 1,3 мільйона гектарів, що становить 91% прогнозу.
«Для нас дуже важливо, що зростає обсяг виробництва сої, адже це культура експортоорієнтована. Зокрема, цього року планується зібрати близько 2,3 мільйона тонн сої та експортувати близько 1,7 мільйона тонн цієї культури на загальну суму понад 1 млрд доларів. Таким чином, Україна збереже свої позиції у провідній десятці країн експортерів сої, а також продовжить завойовувати ринки Європейського Союзу та країн Азії», − зазначив Микола Присяжнюк.
Також Міністр поінформував, що з початку маркетингового року українські сільгоспвиробники експортували понад 300 тисяч тонн сої, що в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, в жовтні експортовано 120 тисяч тонн сої.
Микола Присяжнюк також додав, що в Україні постійно зростає кількість сільгоспвиробників, які займаються вирощуванням сої. Так, на сьогодні за сучасними технологіями сою вирощують майже 7 тисяч господарств, а потребу в насінні забезпечують 162 спеціалізованих господарства та 17 оригінаторів сортів. Наразі переробкою сої займаються до 200 підприємств.
Водночас, завдяки високопродуктивним сортам сої можна ефективніше використовувати посівні площі. Наприклад, до 2015 року планується поступово збільшити посівні площі під сою до 2 мільйонів гектарів та наростити виробництво сої до 4 мільйонів тонн.