З початку 2021 року в Україні на 5-6 гривень виросла ціна хліба, а експерти прогнозують подорожчання хлібо-булочних виробів ще на 20%.
«Оптимістично до кінця року можливе подорожчання на 10%. Не виключено, що наступний етап буде з нового року. Одна з причин — величезний стрибок цін на газ для підприємств. Пекарні — на межі виживання. Ціни на газ для них зросли у сім разів», — розповідає Юрій Дудченко, президент Всеукраїнської асоціації пекарів.
Страждають від цін на енергоносії пекарні по всій країні. Їм доводиться підвищувати ціни, щоб заробити, а не працювати та отримувати збитки. А у Всеукраїнській асоціації пекарів попереджають, що хліб подорожчає, а його якість, при цьому, погіршиться. «Борошно буде зі заниженими хлібопекарними якостями, тобто хліб може виходити не такий пухкий, не такий ароматний, не такий смачний», — пояснює Дудченко.
За його словами, це все через брак зерна для виробництва якісного борошна. Пшеницю нині масово експортують. Ціна на міжнародних ринках різко підскочила до рекордних показників. Вивозити зерно — вигідно, від вантажівок в Одеському морському порту немає відбою. Українську пшеницю чекають в Китаї, Єгипті, Європі.
Голова Асоціації "Борошномели України" Радіон Рибчинський зазначає: "Ми не можемо зробити те борошно, яке бажають бачити хлібопекарі. Якщо зробити борошно з пшениці тільки третього класу, то треба туди додавати чи суху клейковину, чи якісь домішки, ферменти і таке інше".
ІЦ УАК за матеріалами tv.segodnya
agroconf.org