Як до енергетичної кризи готувалися флагмани галузі та завдяки яким альтернативам досягають енергетичної ефективності та незалежності, ділиться з колегами Віталій Шакель, директор ГК «Нива Переяславщини».
ГК «Нива Переяславщини» — вертикально інтегрована компанія у Київській області. Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових, виробництві та переробці свинини, продукцію реалізують під власною торгівельною маркою «П’ятачок». На початок 2022-го маточне поголів’я налічує більше 19 тис. гол.
«У нас із 2009-го всі свинокомплекси опалюються соломою — котли потужністю до 1 МВт, які придбали у данської компанії Faust (представника в Україні немає). Солому пресуємо на полях при вологості 12-16%, зберігаємо в скиртах просто неба. Ці котли невибагливі. Біля кожного стоїть акумулююча ємність для води — до ста кубів, яка підтримує постійну температуру 60–80 градусів. Із неї забирається вода для обігріву приміщень.
Адміністративний корпус опалюємо завдяки пелетному котлу потужністю 1 МВт.
У структурі маємо комбікормовий завод, що виробляє 220 тис. т корму на рік. Оскільки є лінія грануляції, потрібна пара. Встановили автоматичний котел на соломі потужністю 2 МВт з конвеєром, що подає сировину, який генерує 3 т/годпари (компанія LINKA Energy). Цього вистачає і на наше м’ясопереробне підприємство. Весь процес контролює комп’ютер. Вологість соломи для такого обладнання має бути в діапазоні 14–16%. Тому під ці котли довелося побудувати ангар на 2,5 тис. т соломи.
Сушки для зернових працюють на зрідженому газі. Систему встановили ще у 2015-му, але до минулого року не використовували. Коли ж почалося стрімке здороження природного газу — рахували при ціні 26 тис. грн за 1000 м3, — застосовувати зріджений виявилося вдвічі дешевше.
Єдиний об’єкт, який поки на газу, — завод із виробництва м’ясо-кісткового борошна та технічного жиру, що побудували для власних потреб. Запланували газову котельню на 4 МВт. Сьогодні займаємося запуском та налагодженням заводу. Однак вже провели перемовини і також будемо переходити на солому — автоматичний котел на 4,5 МВт. Газ застосовуватиметься лише у випадку ремонтних робіт як резервну технологію»,— коментує Віталій Шакель, директор ГК «Нива Переяславщини».
Більше коментарів вітчизняних виробників свинини щодо альтернативних джерел енергії шукайте у рубриці «Для власника» в журналі «Прибуткове свинарство» №67, лютий 2022 р.
Редакційну підписку можна оформити за номером +38 067 357 84 94 чи надіславши запит на е-пошту derkach_v@dykun.com.ua
Джерело: Pigua.info