У разі схвалення законопроекту про ринок землі 2/3 нині працюючих цукрових заводів можуть зникнути. Про це йдеться в проекті звернення Міжнародного круглого столу з проблем законопроекту "Про ринок землі" (№ 9001-Д), яке завтра буде направлено керівництву країни з проханням не допустити схвалення цього документа, передає кореспондент РБК-Україна.
"Зміни, які вносяться перехідними положеннями цього законопроекту в ст. 22 Земельного кодексу, взагалі не передбачають, що орендарями землі сільськогосподарського призначення можуть бути юридичні особи... За таких обставин умови господарювання для підприємств АПК надзвичайно погіршаться, що, крім усього іншого, створить для них надзвичайні труднощі в розрахунках за фінансово-кредитними договорами, в тому числі із зовнішніми кредиторами, призведе до значного зменшення капіталізації українських аграрних компаній на міжнародних фінансових ринках. Особливо болючим це буде для виробництва цукру, де концентрація оренди земель біля заводів (в радіусі 15-30 км - по 30-40 тис. га) продиктована логістичними та технологічними особливостями цієї галузі, необхідністю гарантованого забезпечення потреб у сировині власного виробництва. У разі прийняття згаданих норм законопроекту 2/3 з нині працюючих цукрових заводів можуть припинити свою роботу", - йдеться в проекті звернення, що є в розпорядженні РБК-Україна.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич заявив про необхідність проведення всеукраїнського референдуму щодо закону про ринок землі.
ВР схвалила в першому читанні закон про ринок землі 9 грудня 2011 р.