ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», ГС «Український контроль аграрного захисту» і Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулися до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства інфраструктури України та Міністерства економіки України щодо розблокування засобів захисту рослин для українських аграріїв в портах Туреччини. Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської Аграрної Ради.
«У зв’язку із військовою ситуацією в Україні ми стикнулися з необхідністю налагодження логістичних шляхів через порти Туреччини. Оскільки вантажі знаходяться в Туреччині в статусі транзиту, для видачі вантажів представники міжнародних ліній в Туреччині вимагають змінити отримувача в коносаменті на турецьку компанію. Тобто, «де юре», віддати право власності (коносамент) іншій компанії», - йдеться у зверненні.
Як підкреслюється, це є надзвичайно нетиповою вимогою та додає додаткових затримок у процесі оформлення вантажу. Представництва тих самих ліній в інших країнах, зокрема Румунії, таких вимог не мають та відвантажують на українську компанію-отримувача.
«Додатково маємо ситуацію, коли вантаж з морського порту може забрати тільки турецька компанія-перевізник. В той же час для ADR-вантажів таких компаній у Туреччині небагато та вони не готові їхати в Україну. У зв’язку із вищезгаданим маємо ситуацію, коли ускладнюється процес із вивезення пестицидів з портів Туреччини. Даний товар, застосування якого має початися з 10-15 квітня поточного року, вже проданий, його чекають аграрії, він потрібен вже зараз. Загалом, маємо пестицидів для весняно-літнього сезону (готових препаратів та сировини для виробництва) на посівну площу понад 3 мільйони гектарів», - наголошують у профільних асоціаціях.
Крім того, додають вони, постає питання, що, незважаючи на відсутність дієвої процедури по роботі з транзитом імпорту в Україну, з 4 квітня поточного року лінії почали нараховувати штрафи за зберігання товару в портах.
«Просимо сприяти у зверненні до офіційної влади Туреччини із проханням дозволити українським автоперевізникам забирати товар з МЛС в портах Туреччини, та дозволити залишити у коносаменті отримувачем української компанії, а також не нараховувати штрафи за зберігання пестицидів у портах Туреччини», - вказано у зверненні.
Нагадаємо, що 5 квітня про необхідність вирішення проблеми блокування ЗЗР в в Туреччині заявила Громадська спілка УКАЗ, що об'єднує ключових українських виробників/імпортерів ЗЗР.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформagroconf.org